Zalety podróży busem do Anglii

busem za granice

Anglia od lat jest bardzo modnym i popularnym  kierunkiem wybieranym przez turystów. Liczba miejsc i atrakcji jest ogromna. Najchętniej odwiedzanym miejscem zdecydowanie jest Londyn. Stolica zachwyca swoją różnorodnością, architekturą oraz możliwościami.

Na naszej liście miejsc wartych odwiedzenia nie może zabraknąć rejonów w północnej Anglii. To właśnie tam, w miejscowości York, znajdziemy budowle wikingów, które zachowały się w stanie dobrym. W York znajdziemy także średniowieczną katedrę, która jest jedną z największych w Anglii. Północ Anglii jest wyjątkowo piękna. Znajdziemy tutaj najgłębsze jezioro w Wielkiej Brytanii , Wastwater, a także najwyższy klif i góry. Rejon Anglii południowej to odwiedzenie w pierwszej kolejności miejscowości Oxford czy Cambridge. W tych dwóch miejscowościach znajdują się najstarsze uniwersytety. Dodatkowo w bibliotekach uniwersyteckich , mamy możliwość obejrzenia i skorzystania z najstarszych dostępnych zbiorów. Z licznych wieży widokowych, z całą pewnością zachwycimy się piękną panoramą miast. Będąc jeszcze na południu Anglii, warto odwiedzić miasto Bath. Jest to uzdrowiskowa miejscowość, w której znajdują się naturalne źródła geotermalne. Warto dodać, że miejsce to  zapisane jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Nie zapominajmy także o środkowej Anglii, którą warto odwiedzić. Wszystkim miłośnikom literatury warto polecić,  Stradford- Upon- Avon , w której urodził się i zmarł William Shakespeare. 

Podróż do Anglii

Obecnie mamy kilka opcji transportu, na który możemy się zdecydować wybierając się do Anglii. Najchętniej wybieranym z całą pewnością jest bus. To właśnie dzięki nowoczesnym busom, wyposażonym w klimatyzację oraz wygodne fotele, nasza wielogodzinna podróż będzie komfortowa oraz bezpieczna. W przygotowaniach do podróży nie może zabraknąć dobrej książki, w której się zaczytamy. Podróż busem to nie tylko wygoda, ale także bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Koszty biletów są zdecydowanie niższe niż podróż samolotem, samochodem lub koleją. A dzięki doświadczonym kierowcom, bezpiecznie dojedziemy do naszej destynacji, by móc cieszyć się i radować pięknymi miejscami wartymi odwiedzenia w Anglii.